Vinhuset Engros AS startet i 1996 etter at monopolet for import og distribusjon ble opphevet januar samme år. I 2001 åpnet Spritcompagniet AS i Oslo da under Profilen Spiritus.

Fra 1.1.2010 ingikk begge selskapene som en del av NorgesGruppen ASA og dannet ett selskap, Vinhuset AS

Vinhuset har kunder i alle kategorier, fra barer og hoteller, til de beste gourmetrestauranter.

 

KONTAKT

OSLO Sven Oftedalsvei 2 – 0950 Oslo

Tlf - 23 33 57 00

BERGEN Skur1, Skolten – 5003 Bergen

Tlf - 55 30 20 00

 

Epost - ordre@vinhuset.no

 

Åpningstider:   Man - Fre 08:00-16:00

 

 

ADM. DIR / CEO

Stig W Jørgensen

T: 23 33 57 10 / 932 39 135
stig@vinhuset.no

 

LEDER BERGEN 

Knut Ivar Børgesen

T: 55 30 20 02 / 934 53 555
knut@vinhuset.no
 

MARKEDSSJEF

Vidar Klausen

T: 55 30 20 06 / 411 22 100
vidar@vinhuset.no
 

LOGISTIKKSJEF

Petter Røysland

T: 23 33 57 14 / 906 42 206
petter@vinhuset.no

 

IKT-SJEF

Trond Andreassen

T: 23 33 57 11 / 901 98 626
trond@vinhuset.no

 

ØKONOMISJEF

Lene Birkeland

T: 23 33 57 17
lene@vinhuset.no